A dlaczego jabłka?

Zawarty w jabłkach błonnik przyczynia się do znacznego obniżenia poziomu złego cholesterolu, działa oczyszczająco na organizm poprzez: „wymiatanie” z przewodu pokarmowego resztek szkodliwych produktów przemiany materii oraz wiązanie i usuwanie z organizmu toksyn, metali ciężkich i wolnych rodników. Jabłka są również bogatym źródłem witamin (szczególnie witaminy C i P) oraz magnezu, żelaza i potasu.

Stwierdzono, że spożycie 700 ml mętnego soku jabłkowego podnosi potencjał antyoksydacyjny organizmu o 52%, dlatego też dorosły człowiek profilaktycznie powinien wypijać dziennie 2 szklanki takiego soku.

Oprócz wspaniałego smaku, jabłka posiadają zbawienny wpływ na zdrowe i funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego nasz sok jest wykonany tylko z tego co natura nam daje, bez zbędnych dodatków cukru, konserwantów i wody. Na konsystencję i smak soku ogromny wpływ ma również gatunek jabłka, dlatego tłoczymy soki z różnych odmian jabłek.

Dla kogo soki jabłkowe?

Soki jabłkowe to ważne źródło wielu cennych dla organizmu pierwiastków. Spośród wszystkich owoców jabłka zawierają najwięcej związków hamujących rozwój nowotworów.

Powinny je wybierać przede wszystkim osoby, które:

Cierpią na problemy trawienne, biegunki i zaparcia – jabłka są doskonałym źródłem błonnika, który występuje w nich w postaci pektyn. Usprawnia on funkcje jelitowe flory bakteryjnej, regulując prawidłową przemianę materii
Zmagają się z wysokim poziomem złego cholesterolu – pektyny regulują poziom dobrego cholesterolu (HDL), obniżając przy tym poziom złego (LDL).
Chcą schudnąć – jabłka są niskokaloryczną przekąską (zawierają ok. 50 kcal w 100 gramach), pozwalają na długo zachować uczucie sytości. Dzięki błonnikowi regulują i przyspieszają trawienie.
Cierpią na infekcje dróg oddechowych – jabłka, dzięki pektynom, odtruwają organizm, pozwalając zapobiegać przeziębieniom i innym chorobom. Stąd powiedzenie – „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.
Cierpią na choroby serca i układu nerwowego – jabłka mają dość sporo potasu, który reguluje pracę układu nerwowego i krwionośnego.
Cierpią na problemy układu moczowego – picie świeżo wyciskanego soku z jabłek i jedzenie tych owoców działa moczopędnie.